fbpx
4fitness kaseton reklamowy Wrocław

Zalety i zastosowanie kasetonów reklamowych

Większość branży charakteryzuje się bardzo dużą konkurencją, a każda z firm chce przyciągnąć do siebie jak największe grono nowych konsumentów. Okazuje się, że jedna z firm posiada znacznie większą ilość klientów niż sąsiednia firma. Mimo obie oferują podobnej jakości usługi lub produkty. Dlaczego tak się dzieje i co powoduje tego typu zjawisko? W celu odpowiedzi na tego typu pytania musimy zastanowić się na co w pierwszej kolejności uwagę zwraca potencjalny konsument. Znaczna większość populacji według przeprowadzonych badań to wzrokowcy. Dlatego też większość z nas jest bardzo mocno podatna na wszelkiego typu reklamy, które widzimy każdego dnia w drodze do szkoły lub pracy. Tworząc dobrą, wyróżniającą się reklamę jesteśmy wstanie przyciągnąć do siebie całkiem spore grono odbiorców. W artykule chciałbym przedstawić zalety kasetonów reklamowych, które mogą być bardzo skuteczną promocją Twojej działalności.

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe są jedną z najnowocześniejszych form reklamy, która coraz częściej zastępuje klasyczne i proste szyldy reklamowe. Jednostronna lub dwustronna tablica z charakterystycznymi informacjami na temat Twojej działalności jest najczęściej umieszczana na elewacjach budynków lub wewnątrz pomieszczeń. Tego typu reklama może przyjmować dowolne kształty. Nie musimy trzymać się klasycznych form kwadratów lub prostokątów, które w tłumie innych podobnych reklam mogą być po prostu niezauważalne.
Kasetony mogą być wykonane z bardzo szerokiego spektrum różnych materiałów, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać odpowiadającą jemu opcję.

Zalety kasetonów reklamowych

Nie bez powodu coraz więcej firm korzysta z tego typu rozwiązań. Bardzo szeroki wachlarz zalet jakie oferują kasetony reklamowe sprawia, że jest to po prostu jedna z najbardziej skutecznych oraz wygodnych form promocji naszej działalności. Nowoczesne szyldy cechują się eleganckim oraz efektownym wyglądem, który może zostać dowolnie spersonalizowany pod względem gustu oraz zaleceń klienta. Od tradycyjnych kwadratowych kształtów po wymyślne formy, które będą charakteryzowały naszą firmę oraz wyróżniały się na tle innych reklam dostępnych na rynku. Tego typu formę reklamy również bardzo łatwo utrzymać w czystości. Gładka, nierdzewiejąca powierzchnia sprawia, że osadza się na niej bardzo niewielka ilość różnego typu brudu lub kurzu. Dodatkowo w razie konieczności można wyczyścić tablicę zwykłą gąbką, wodą lub innym wybranym przez nas detergentem.

Kaseton reklamowy – z jakiego materiału?

Szyldy wykonywane są z różnego typu materiałów. Najbardziej popularnymi są kasetony reklamowe z pleksi, które są bardzo dobrą propozycją dla reklam małych lub średnich rozmiarów. Tradycyjne tablice, które bardzo często były wykonywane z materiałów drewnianych oraz metalowych, ulegały zniszczeniu poprzez kontakt z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dochodziło do korozji oraz rdzy, a w przypadku materiałów drewnianych do osłabnięcia struktury i zmniejszeniu żywotności tablicy reklamowej. W przypadku szyldów wykonanych z pleksi możemy być przekonani, że nasza reklama wytrzyma w nienaruszonym stanie przez kilka długich lat. Dobrą propozycją są również kasetony reklamowe z dibondu. Cechują się one natomiast niebywałą elegancją, wysoką jakością oraz górują pod względem estetyki nad resztą form szyldów. Nawet tych wykonanych z pleksi. Jeśli poszukujesz reklamy, która będzie wyróżniała się na tle wszystkich innych, wtedy kaseton wykonany z dibondu może być tym czego szukasz.

Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie duże grono konsumentów nawet wieczornymi lub nocnymi porami, wtedy warto zastanowić się nad dołączeniem do naszego kasetonu reklamowego oświetlenia LED. Tego typu oświetlenie charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością. Dzięki niej możemy być pewni, że rachunki za wykorzystanie energii elektrycznej nie wzrosną znacząco. Podświetleniu zaś równomiernie ulegnie cała powierzchnia naszej tablicy reklamowej. Dobrze wykonane kasetony podświetlane gwarantują również podkreślenie pełnego profesjonalizmu oraz prestiżu oferowanych usług oraz produktów.

Zadzwoń do nas!