tablice reklamowe wrocław

Dlaczego warto wykonać tablicę reklamową z dibondu?

Dibond to stosunkowo nowy materiał kompozytowy, stosowany na szeroką skalę od 15 lat. Zdążył jednak zdobyć sobie zaufanie odbiorców, wypierając materiały tradycyjne, w tym także starsze kompozyty. Stosuje się go zwłaszcza w produkcji materiałów reklamowych takich jak szyldy i tablice reklamowe. Dibond wykorzystuje się jednak także jako materiał budowlany i konstrukcyjny oraz w izolacji akustycznej.

Lepiej niż inne materiały, w tym np. szkło akrylowe (pleksiglas, pleksi), dibond sprawdza się zwłaszcza jako materiał do produkcji tablic i szyldów dla reklamy zewnętrznej. Wiąże się to z jego dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Na powierzchni tablic reklamowych z dibondu nie powstają zarysowania i pęknięcia. Jest to więc materiał nie tylko tani, ale także trwały.

Czym są tablice z dibondu?

Tablice z dibondu to płyty warstwowe, złożone z aluminium i rdzenia z tworzywa sztucznego. Są to więc otoczone powłokami aluminiowymi tablice z PCV. Powłoki aluminiowe występują z obu stron rdzenia, co pozwala na dwustronne umieszczenie tekstu reklamowego i materiałów graficznych. Dzięki temu, że tablice składają się z polietylenu i aluminium, są lekkie i łatwe w transporcie. Przemieszczanie nawet stosunkowo dużych tablic bez maszyn i dodatkowych pracowników nie jest więc problemem.

Standardowe panele kompozytowe z dibondu produkowane są w wymiarach 2440mm x 1220 i 3050mm x 1500mm. Istnieje jednak możliwość przycięcia tablic do dowolnych wymiarów. Łatwe technicznie jest także laminowanie tablic i powlekanie ich folią. Standardowa płyta ma 3 mm grubości, istnieją jednak także cieńsze lub grubsze płyty. W obrocie handlowym występują również tablice z dibondu powlekane warstwami metali kolorowych, także o nietypowych, dekoracyjnych powierzchniach.

W produkcji płyt z dibondu stosuje się głównie aluminium i polietylen z recyklingu. Jest to więc materiał przyjazny dla środowiska. Wpływa to również na niski koszt materiału.

Tablice reklamowe i szyldy z dibondu – Główne zalety

Płyty z dibondu są dobrze przystosowane do druku. Na tablicach z dibondu druk UV liter i fotografii jest wyrazisty. Ze względu na brak zarysowań i pęknięć, duże powierzchnie drukowane prezentują się na nim korzystnie przez długi czas. Tablice dostępne są przy tym w szerokiej gamie kolorystycznej – ich kolor łatwo dostosować więc do wszystkich elementów wizualnych reklamy.

Główną zaletą płyt z dibondu jako materiału do tworzenia tablic reklamowych są jednak jego właściwości mechaniczne i fizyczne. Dibond to nowoczesny kompozyt, jednocześnie lekki i wytrzymały.

Wymiary tablic można swobodnie dostosować do swoich potrzeb. Z dibondu można uzyskać cieńsze tablice, niż z innych kompozytów, o grubości całkowitej 2 mm lub nawet mniejszej. Z faktem tym wiąże się niska cena materiału.

Tablice z dibondu są niepalne. Płyty aluminiowe są niepalne i częściowo zabezpieczają rdzeń przed stopieniem. Odróżnia je do od materiałów wykonanych wyłącznie z tworzyw sztucznych.

Tablice dibondowe są na tyle wytrzymałe, że można montować do nich łatwo nawet ciężkie elementy dodatkowe (np. duże litery tworzące napisy reklamowe), Można umieszczać na nich bezpiecznie również elementy elektryczne, w tym neony i oświetlenie ledowe. Tablica z dibondu gwarantuje stabilność montażu.

Jako materiał niełupliwy, dibond pozwala na dowolne formowanie. Nie trzeba kojarzyć go więc tylko z dużymi tablicami prostokątnymi, możliwe jest uzyskanie dowolnych krzywizn, zaokrągleń i skosów – a więc szyldy i tablice reklamowe o atrakcyjnych kształtach.

Z dibondu wykonuje się nie tylko szyldy i tablice reklamowe, ale także elementy małej architektury, w tym kioski. Ze względu na łatwość drukowania na płytach z dibondu, także one doskonale nadają się jako miejsce na powierzchnie reklamowe. Z materiału tego wytwarza się nawet drobne elementy, takie jak stojaki i gadżety reklamowe.

Dodatkową zaletą dibondu są jego właściwości akustyczne. Tablice reklamowe z dibondu mogą pełnić dodatkowo izolowania wybranych przestrzeni od źródeł hałasu i wpływów atmosferycznych.

Zadzwoń do nas!